2020 Cincinnati Indoor Rowing Championship Schedule

09:00AM on Bank A
2000 meters
Lane Name Event Affil
1 Kyte, A. HS Novice Boys CJRC
2 Carpenter, T. HS Novice Boys DBC
3 Gonzalez, M. Men Age 40-49
4 Caley, P. HS Varsity Boys CJRC
5 D'Aloia, D. HS Varsity Boys DBC
6 Laube, N. HS Varsity Boys CJRC
7 Thompson, D. (Ltwt) Men Age 50+ GMRC
8 Vretenarov, I. Men Age 30-39 CJRC
9 De Mott, J. Men Age 30-39
10 Albrecht, N. Men Age 30-39
09:08AM on Bank B
2000 meters
Lane Name Event Affil
1 Wiehe, A. HS Novice Girls CJRC
2 Rathweg, C. HS Novice Girls DBC
3 Montavon, M. HS Novice Girls DBC
4 Lake, R. HS Novice Girls DBC
5 Perkins, A. HS Varsity Girls DBC
6 Hunter, R. HS Varsity Girls CJRC
7 Hartzell, S. HS Novice Girls DBC
8 Halter, A. HS Novice Girls CJRC
09:15AM on Bank A
2000 meters
Lane Name Event Affil
1 Foutch, J. HS Novice Boys DBC
2 Lehman, P. HS Varsity Boys CJRC
3 Baker, S. Men Age 50+ Unaff.
4 Kreutzjahs, Z. HS Novice Boys CJRC
5 karlson, l. (Ltwt) HS Novice Boys CJRC
6 Reid, S. HS Varsity Boys CJRC
7 Webken, C. Open Men CRC
8 fenlon, t. (Ltwt) HS Novice Boys CJRC
9 Helmes, N. HS Varsity Boys CJRC
10 McGorry, K. HS Novice Boys DBC
11 Kelley, L. HS Varsity Boys CJRC
12 Moore, J. HS Novice Boys CJRC
09:23AM on Bank B
2000 meters
Lane Name Event Affil
1 Curp, P. HS Novice Girls DBC
2 Schorn, L. HS Novice Girls CJRC
3 Schutzman, A. HS Novice Girls CJRC
4 Kelley, Q. (Ltwt) HS Varsity Girls CJRC
5 McNachtan, P. HS Novice Girls DBC
6 Klesa, A. HS Novice Girls CJRC
8 kolik, r. HS Novice Girls CJRC
9 Sines, T. HS Novice Girls DBC
10 Sherman, A. HS Varsity Girls DBC
11 Berner, M. (Ltwt) HS Varsity Girls CJRC
12 Campbell, L. HS Novice Girls DBC
09:30AM on Bank A
2000 meters
Lane Name Event Affil
1 ballas, G. HS Varsity Boys DBC
2 Thomas, A. HS Varsity Boys DBC
3 Linkugel, R. HS Novice Boys CJRC
4 Elwell, B. (Ltwt) Men Age 50+ GMRC
5 Medley, P. (Ltwt) HS Varsity Boys CJRC
6 Muhlhauser, T. Men Age 30-39 QCRC
7 Musto, J. HS Varsity Boys DBC
8 STANDHART, S. HS Novice Boys CJRC
9 Weckman, A. HS Varsity Boys CJRC
10 Taylor, B. HS Varsity Boys DBC
11 Meira, T. HS Varsity Boys
09:38AM on Bank B
2000 meters
Lane Name Event Affil
1 Flynn, E. HS Novice Girls CJRC
2 Taylor, D. (Ltwt) Women Age 50+ GMRC
3 Merkle, C. HS Novice Girls CJRC
4 Davis, A. HS Varsity Girls DBC
5 Trimbach, A. (Ltwt) HS Varsity Girls DBC
6 Panko, R. HS Novice Girls CJRC
7 Bowman, M. HS Varsity Girls DBC
8 Byars, M. (Ltwt) HS Varsity Girls CJRC
9 Kolshorn, A. (Ltwt) HS Varsity Girls CJRC
10 Osborn, E. HS Varsity Girls CJRC
11 DiPaola, K. (Ltwt) HS Varsity Girls CJRC
12 Cherry, A. HS Novice Girls CJRC
09:45AM on Bank A
2000 meters
Lane Name Event Affil
1 Powser, T. Men Age 40-49 Unaff.
2 Hinton, R. HS Varsity Boys CJRC
3 Lodrini, M. HS Varsity Boys CJRC
4 Medvedovic, L. (Ltwt) HS Varsity Boys CJRC
5 Papes, R. Men Age 50+ Unaff.
6 Hite, T. Open Men CRC
7 Schutzman, J. HS Varsity Boys CJRC
8 Wellington, B. (Ltwt) HS Varsity Boys CJRC
9 benkert, n. HS Novice Boys CJRC
10 Smyth, N. (Ltwt) HS Varsity Boys CJRC
11 Essakalli, Z. (Ltwt) HS Varsity Boys CJRC
12 Bayer, E. (Ltwt) HS Varsity Boys CJRC
09:53AM on Bank B
2000 meters
Lane Name Event Affil
1 Miller, N. HS Varsity Girls CJRC
2 Jones, M. HS Varsity Girls CJRC
3 Knock, P. HS Varsity Girls CJRC
4 Beckmeyer, C. (Ltwt) HS Varsity Girls CJRC
5 Kuhlman, L. HS Novice Girls CJRC
6 Roth, O. HS Varsity Girls CJRC
7 Mitchell, J. (Ltwt) HS Varsity Girls CJRC
8 Deppert, G. (Ltwt) HS Varsity Girls CJRC
9 Henning, S. HS Novice Girls CJRC
10 Pavuk, A. HS Varsity Girls DBC
11 Reed, H. HS Novice Girls CJRC
10:00AM on Bank A
2000 meters
Lane Name Event Affil
1 Shepherd, J. (Ltwt) HS Varsity Boys CJRC
2 Hendon, R. HS Varsity Boys CJRC
3 Phillips, S. HS Varsity Boys DBC
4 Jacobs, C. HS Varsity Boys CJRC
5 Thompson, K. Men Age 50+ SHR
6 Pack, B. Open Men CRC
8 Stahl, D. HS Varsity Boys CJRC
9 Stec, N. HS Varsity Boys CJRC
10 Dutro, G. HS Varsity Boys CJRC
11 Reblando, R. (Ltwt) HS Varsity Boys CJRC
12 adler, j. (Ltwt) HS Varsity Boys CJRC
10:08AM on Bank B
2000 meters
Lane Name Event Affil
1 Lear, C. HS Varsity Girls CJRC
2 Dorning, M. HS Varsity Girls CJRC
3 Russell, A. (Ltwt) HS Varsity Girls CJRC
4 Benkert, K. HS Varsity Girls CJRC
5 Quintaba, C. HS Varsity Girls CJRC
6 Erwin, E. HS Varsity Girls CJRC
7 Cortez, B. HS Varsity Girls DBC
8 McGee, A. HS Novice Girls CJRC
9 Branum, P. HS Varsity Girls CJRC
10 Gerlach, H. HS Varsity Girls DBC
11 Casey, C. HS Varsity Girls CJRC
12 Henning, C. HS Novice Girls CJRC
10:23AM on Bank B
2000 meters
Lane Name Event Affil
1 Wilker, C. HS Varsity Girls CJRC
2 Miller, N. HS Varsity Girls DBC
3 Meiser, K. HS Varsity Girls CJRC
4 Redden, S. HS Varsity Girls CJRC
5 Ferdelman, R. HS Varsity Girls DBC
6 Smith, R. HS Varsity Girls CJRC
7 Nusekabel, L. HS Varsity Girls CJRC
8 Reymann, P. HS Varsity Girls DBC
9 smith, s. HS Varsity Girls DBC
10 Fletcher, L. HS Varsity Girls CJRC
11 Haas, A. HS Varsity Girls CJRC
12 McGee, K. (Ltwt) HS Varsity Girls CJRC
10:50AM on Bank A
1000 meters
Lane Name Event Affil
1 travis, t. HS Coxswain Boys CJRC
2 Hardig, R. HS Coxswain Boys CJRC
3 Brown, D. HS Coxswain Boys CJRC
4 Alvarez, J. HS Coxswain Boys CJRC
5 hardig, a. HS Coxswain Boys CJRC
10:58AM on Bank B
1000 meters
Lane Name Event Affil
1 Gowdy, E. HS Coxswain Girls DBC
2 Merkle, S. HS Coxswain Girls DBC
3 Cottingham, N. HS Coxswain Girls CJRC
4 Lopez, C. HS Coxswain Girls CJRC
5 Berner, R. HS Coxswain Girls CJRC
6 Sturgeon, S. HS Coxswain Girls CJRC
7 Ariestanto, D. HS Coxswain Girls CJRC
8 Stephens, C. HS Coxswain Girls DBC
9 Ohlemacher, A. HS Coxswain Girls DBC
11:00AM on Bank A
500 meters
Lane Name Event Affil
1 Pack, B. 500M Dash Men CRC
2 Goodman, N. 500M Dash Men CJRC
3 Powser, T. 500M Dash Men Unaff.
11:20AM on Bank A
500 meters
Lane Name Event Affil
None Tank Destroyers 500M Dash 4-Men Team
1 CJRC Coaches 500M Dash 4-Men Team CJRC
11:25AM on Bank B
500 meters
Lane Name Event Affil